ساختن توالت سخت تر است یا موشک فضایی

بعد از عرض سلام و احوالپرسش از شما شنونده گرامی

امروز اینجا یعنی ور دل داداشمون گاز نگیر مطلب تماشایی با تیرت ( تعطیلی موقت) نگاریده شده بود.

این دوستمون دعوت نموده بود که وبلاگستان فهیم فارسی اینبار گیر سه پیچ بده به توالت و اینجور جاهای نا موزون تا باشد که کارنامه اش درخشانتر شود.

ما هم که خودمون رو در وبلاگستان با شعور فارسی سهیم می دونیم گفتیم به این دعوت لبیک بگیم و مطلب سرشار از مبحث توالت بنویسیم.

ریشه کلمه مصطراح به احتمال غریب با یقین بر می گرده به زمان خیام و حافظ و اینجور آدمای مطرب و ...

مصط حتما شکل قدیمی کلمه منفور مست بوده و طراح هم که همون طراح خودمونه

این یعنی کسی که توالت های ما ایرانی هارو طراحی کرده مست بوده

و این یعنی استکبار

و من خودم لکه های ننگین استکبار رو هر بار بعد از قضای حاجت روی کاسه های توالت منزل مبارک می بینم.

خوب حالا که با ریشه این کلمه استکباری آشنا شدید یکی به من بگه این کلمه قبیح و شرم آور آفتابه از کجا اومده؟

آیا کسی که این ابزار رو اختراع کرد زندانی بود و همون روزی که مخترع شد آزادش کردن و خورشید رو دید و گفت آفتابه ؟؟

آیا؟

در هر حال تاریخچه این اجسام و ابزار به قرون قبلی بر می گرده و جایز نمی دونم که بیشتر درباره اون صحبت کنم چون ممکنه خواننده ای در حال خوردن چاشتی نیم چاشتی ربع چاشتی چیزی باشه؟

می رسیم به بحث توالت در ایران

بنده چند روز پیش با توجه به جستجوی خانه به خانه به دنبال یک مصطراح به این نتیجه رسیدم که ایران نیاز مبرمی به برگزاری سمینهار یا سمیشام بررسی توپوگرافیک توالتها در ایران چالشها و راهکارها دیدم که خوب با توجه به هوشیاری مسئولان محترم در تمامی زمینه ها و با توجه به این که ما اخیرا به جمع 11 کشور دارای فناوری فضایی جهان پیوستیم دیگه نباید در زمینه توالت مشکلی داشته باشیم.

پس به این نتیجه می رسیم که توالت ساختن سخت تر از انژی هسته ای یا موشک فضایی ساختنه وگرنه ایران باید الان پر از توالت می بود.

ومن تازه دارم متوجه می شم که چند وقت پیش اخبار سراسری ایران چرا افتتاح یک دستگاه سرویس بهداشتی (سکته نکنید بی کلاسا منظور همون مصطراح خودمونه) توسط رئیس جمهور محترم رو در بوق و کرنا فرو کرده و منتشر کرد.

البته اگر ما بخواهیم مثل فرنگیها از این جور توالت ها درست کنیم که سه سوته ولی ما طبق استاندارهای ایزو چند هزار خودمون عمل می کنیم.

تا بعد

0 comment:

ارسال یک نظر